Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 265/60-R18. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Dynapro AT2 RF11.
Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck med diametern 18". Offroaddäcket är 265 mm brett med en profil på 159 mm. Dynapro AT2 RF11 har hastighetsindex T, vilket innebär att Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Dynapro AT2 RF11? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 548 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 RF11 |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 8808563544663 |
Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 RF11, har däckbeteckningen 265/65-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/60-R18 och modellnamnet Dynapro AT2 RF11.
Ett offroaddäck från . Dynapro AT2 RF11 har däckbeteckningen 255/60-R18.