Detta offroaddäck från har däckmärkningen 265/45-R21. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för P Zero PZ4 SC.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". P Zero PZ4 SC har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 119 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 21"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 755 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 265/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 8019227443158 |
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC och däckbeteckningen 265/45-R21.
Offroaddäcket P Zero PZ4 SC från med däckbeteckningen 265/45-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC och däckbeteckningen 265/45-R21.