CrossContact ATR är ett däck från som har däckbeteckningen 265/45-R20. Detta -däck är av modellen CrossContact ATR.
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. offroaddäcket CrossContact ATR är 265 mm brett och en profil på 119 mm. CrossContact ATR klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper CrossContact ATR då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 497 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | CrossContact ATR |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4019238305760 |
Offroaddäcket CrossContact ATR från med däckbeteckningen 265/45-R20.
CrossContact ATR är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat CrossContact ATR, har däckbeteckningen 265/65-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/60-R18.