P Zero PZ5 har en däckbeteckning som lyder 265/40-R22. P Zero PZ5 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 22"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. P Zero PZ5 har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 106 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 22"-fälgar till P Zero PZ5.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 222 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 265/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8019227460964 |
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ5 och däckbeteckningen 265/40-R22.
Offroaddäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 265/40-R22. Däcket kommer från .
P Zero PZ5 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/40-R22.
Offroaddäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 265/40-R23. Däcket kommer från .