Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 265/40-R21. Kinergy 4S² X H750A är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 21" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på Y är Kinergy 4S² X H750A ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Kinergy 4S² X H750A. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 876 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Kinergy 4S² X H750A |
| Däckbeteckning | 265/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 8808563627373 |
Ett offroaddäck från . Kinergy 4S² X H750A har däckbeteckningen 285/40-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/40-R21.
Offroaddäcket Kinergy 4S² X H750A har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Kinergy 4S² X H750A. Däcket har däckbeteckningen 285/40-R22.