Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 265/40-R21 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Advantage 2, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Advantage 2 är ett offroaddäck med en diameter på 21". offroaddäcket Advantage 2 är 265 mm brett och en profil på 106 mm. Advantage 2 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 21"-fälgar till Advantage 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 840 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 265/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 3528702016886 |
Ett offroaddäck från . P Zero har däckbeteckningen 265/40-R21.
Latitude Sport 3 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/40-R21.
Ett offroaddäck från . P Zero har däckbeteckningen 265/40-R21.
Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV från med däckbeteckningen 265/40-R21.