Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/65-R17. Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta offroaddäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 166 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Dynaxer HP 5 SUV har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 675 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 255/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 166 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3528702599662 |
Detta offroaddäck från , kallat Dynaxer HP 5 SUV, har däckbeteckningen 265/60-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/65-R17.
Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV från med däckbeteckningen 235/65-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/65-R17.