Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/65-R17. Detta offroaddäck har modellnamnet Dynapro HP2 RA33 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Dynapro HP2 RA33 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta offroaddäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 166 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på H är Dynapro HP2 RA33 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Dynapro HP2 RA33. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 718 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro HP2 RA33 |
| Däckbeteckning | 255/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 166 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8808563334479 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dynapro HP2 RA33. Däcket har däckbeteckningen 255/65-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro HP2 RA33, har däckbeteckningen 255/65-R16.
Offroaddäcket Dynapro HP2 RA33 från med däckbeteckningen 265/65-R17.
Ett offroaddäck från . Dynapro HP2 RA33 har däckbeteckningen 235/65-R17.