Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 255/55-R20. Detta -däck är av modellen Scorpion Zero All Season.
Scorpion Zero All Season passar på fälgar med en diameter på 20". Detta däck är 255 mm brett och har samtidigt en profil på 140 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Scorpion Zero All Season har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 20"-fälgar som passar till Scorpion Zero All Season? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 074 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 255/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8019227395884 |
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Zero All Season och däckbeteckningen 285/40-R22.
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Zero All Season och däckbeteckningen 255/55-R20.
Scorpion Zero All Season - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R20.
Offroaddäcket Scorpion Zero All Season från med däckbeteckningen 255/55-R20.