Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/55-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för P Zero PZ4 SC.
P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 20". Med offroaddäcket P Zero PZ4 SC får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 140 mm. Hastighetsindex Y som P Zero PZ4 SC har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 525 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 255/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8019227395914 |
Detta offroaddäck från , kallat P Zero PZ4 SC, har däckbeteckningen 285/40-R22.
Ett offroaddäck från . P Zero PZ4 SC har däckbeteckningen 285/40-R22.
Ett offroaddäck från . P Zero PZ4 SC har däckbeteckningen 285/40-R22.
Offroaddäcket P Zero PZ4 SC från med däckbeteckningen 285/40-R22.