Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 255/55-R19 till din stadsjeep. Detta offroaddäck har modellnamnet CrossContact UHP och är ett av alla däck som tillverkas av .
CrossContact UHP är ett offroaddäck med diametern 19". CrossContact UHP har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 140 mm. CrossContact UHP är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 536 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | CrossContact UHP |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 4019238645576 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet CrossContact UHP. Däcket har däckbeteckningen 255/55-R19.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet CrossContact UHP. Däcket har däckbeteckningen 255/55-R18.
Detta offroaddäck från , kallat CrossContact UHP, har däckbeteckningen 255/55-R18.
Ett offroaddäck från . CrossContact UHP har däckbeteckningen 255/55-R18.