Detta offroaddäck från har däckmärkningen 255/55-R19. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Quatrac Pro EV.
Quatrac Pro EV är ett offroaddäck med en diameter på 19". Offroaddäcket Quatrac Pro EV har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 140 mm (55% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Quatrac Pro EV är V. Detta innebär att Quatrac Pro EV är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du 19"-fälgar till dina Quatrac Pro EV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 023 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Quatrac Pro EV |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
Offroaddäcket Quatrac Pro EV från med däckbeteckningen 255/55-R19.
Offroaddäcket Quatrac Pro EV från med däckbeteckningen 255/50-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/45-R19 och modellnamnet Quatrac Pro EV.
Ett offroaddäck från . Quatrac Pro EV har däckbeteckningen 235/55-R19.