Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 255/55-R19. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Crugen HP71.
Med en diameter på 19" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. offroaddäcket Crugen HP71 är 255 mm brett och en profil på 140 mm. Hastighetsindexet för Crugen HP71 är V. Detta innebär att Crugen HP71 är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 584 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Crugen HP71 |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808956688318 |
Detta offroaddäck från , kallat Crugen HP71, har däckbeteckningen 255/55-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/50-R20 och modellnamnet Crugen HP71.
Ett offroaddäck från . Crugen HP71 har däckbeteckningen 255/55-R20.
Offroaddäcket Crugen HP71 från med däckbeteckningen 255/55-R18.