Offroaddäcket Urban Terrain T/A är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 255/55-R18. Urban Terrain T/A är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Urban Terrain T/A är ett offroaddäck med en diameter på 18". Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 140 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Urban Terrain T/A klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Urban Terrain T/A. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 014 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Urban Terrain T/A |
| Däckbeteckning | 255/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 3528701624518 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R18.
Offroaddäcket Advantage SUV All-Season från med däckbeteckningen 255/55-R18.
Ett offroaddäck från . g-Force Winter 2 har däckbeteckningen 255/55-R18.
CrossContact ATR är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R18.