Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 255/55-R18 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Razr AT-781, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. offroaddäcket Razr AT-781 är 255 mm brett och en profil på 140 mm. Razr AT-781 är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h (index R).
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Razr AT-781. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 438 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Razr AT-781 |
| Däckbeteckning | 255/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 120/118 |
| EAN | 4717784369266 |
Offroaddäcket GRABBER AT3 (CP) har en däckbeteckning som är 255/55-R18. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Razr AT-781 har en däckbeteckning som är 255/55-R18. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.
Offroaddäcket Razr AT-781 har en däckbeteckning som är 235/55-R18. Däcket kommer från .