Detta offroaddäck från har däckmärkningen 255/50-R20. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Cross Sport SP-9.
Cross Sport SP-9 har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Offroaddäcket Cross Sport SP-9 har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 128 mm (50% av däckets bredd). Hastighetsindex V som Cross Sport SP-9 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 20"-fälgar till Cross Sport SP-9.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 845 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Cross Sport SP-9 |
| Däckbeteckning | 255/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4717622056945 |
Cross Sport SP-9 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Cross Sport SP-9. Däcket har däckbeteckningen 255/60-R19.
Ett offroaddäck från . Cross Sport SP-9 har däckbeteckningen 255/55-R18.
Ett offroaddäck från . Cross Sport SP-9 har däckbeteckningen 275/55-R17.