Scorpion Winter är ett däck från som har däckbeteckningen 255/45-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Scorpion Winter.
Scorpion Winter passar på fälgar med en diameter på 19". Här har du ett offroaddäck från som är 255 brett och med en profil på 115 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera Scorpion Winter med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 222 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Winter |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8019227394979 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Scorpion All Season SF2. Däcket har däckbeteckningen 255/45-R19.
Offroaddäcket Scorpion All Season SF2 från med däckbeteckningen 255/45-R19.
Detta offroaddäck från , kallat iON Nordic i*ce SUV (IW04A), har däckbeteckningen 255/45-R19.
Offroaddäcket iON Nordic SUV IW41A har en däckbeteckning som är 255/45-R19. Däcket kommer från .