Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 255/45-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Advantage 2, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Advantage 2 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Offroaddäcket är 255 mm brett med en profil på 115 mm. Advantage 2 har hastighetsindex V, vilket innebär att Advantage 2 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 19"-fälgar till dina Advantage 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 125 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528703111696 |
Offroaddäcket Advantage SUV All-Season från med däckbeteckningen 235/55-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Advantage. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R18.
Advantage SUV All-Season - Ett offroaddäck med däckmärkningen 215/60-R17.
Offroaddäcket Advantage 2 från med däckbeteckningen 225/60-R18.