Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/60-R18 till din stadsjeep. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Advantage 2.
Advantage 2 är ett offroaddäck med diametern 18". offroaddäcket Advantage 2 är 225 mm brett och en profil på 135 mm. Hastighetsindex V som Advantage 2 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 043 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528700355406 |
Advantage SUV All-Season - Ett offroaddäck med däckmärkningen 215/60-R17.
Advantage är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/60-R16.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Pilot Sport 4 SUV. Däcket har däckbeteckningen 225/60-R18.
Turanza 6 är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.