har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 255/40-R21 för Eagle F1 Asymmetric 3. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric 3.
Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 21". Eagle F1 Asymmetric 3 har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 102 mm. Eagle F1 Asymmetric 3 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 21"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 162 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 5942741086620 |
Eagle F1 Asymmetric 3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/40-R21.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 från med däckbeteckningen 255/40-R21.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
Eagle F1 Asymmetric 6 är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/40-R21.