Offroaddäcket Vector 4 Seasons Gen-3 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 255/40-R21. Detta -däck är av modellen Vector 4 Seasons Gen-3.
Vector 4 Seasons Gen-3 har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 102 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Behöver du 21"-fälgar till dina Vector 4 Seasons Gen-3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 988 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4038526476111 |
Ett offroaddäck från . Vector 4 Seasons Gen-3 SUV har däckbeteckningen 255/40-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/40-R19 och modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-3.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Vector 4 Seasons Gen-3 SUV. Däcket har däckbeteckningen 275/40-R20.