Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 255/40-R21 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Scorpion Zero All Season.
Detta -däck har en diameter på 21". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Scorpion Zero All Season har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till Scorpion Zero All Season? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 805 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
P Zero PZ4 SC - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/40-R21.
P Zero PZ4 SC - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/40-R21.
Offroaddäcket P Zero PZ4 SC har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Scorpion Verde All Season SF från med däckbeteckningen 245/45-R19.