HP-M3 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 245/65-R17. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för HP-M3.
HP-M3 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Här har du ett offroaddäck från som är 245 brett och med en profil på 159 mm. Hastighetsindexet för HP-M3 är H. Detta innebär att HP-M3 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper HP-M3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 219 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | HP-M3 |
| Däckbeteckning | 245/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4717784296104 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/55-R19 och modellnamnet HP-M3.
Offroaddäcket HP-M3 har en däckbeteckning som är 235/65-R17. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.