Detta offroaddäck från har däckmärkningen 245/45-R21. Wintrac Pro, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Wintrac Pro är ett offroaddäck med diametern 21". Här har du ett offroaddäck från som är 245 brett och med en profil på 110 mm. Wintrac Pro klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Wintrac Pro. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 752 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 245/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 5942741092423 |
Wintrac Pro+ är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/45-R21.
Wintrac Pro är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/45-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/45-R19.
Offroaddäcket Wintrac Pro+ från med däckbeteckningen 285/35-R20.