Open Country A/T Plus har en däckbeteckning som lyder 235/85-R16. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Open Country A/T Plus.
Open Country A/T Plus har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. offroaddäcket Open Country A/T Plus är 235 mm brett och en profil på 200 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är S (max 180 km/h).
Komplettera Open Country A/T Plus med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 974 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Open Country A/T Plus |
| Däckbeteckning | 235/85-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 200 mm |
| Profilprocent | 85% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 120/116 |
| EAN | 4981910795872 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Open Country A/T Plus. Däcket har däckbeteckningen 235/85-R16.
Open Country M/T - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/85-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 RF11, har däckbeteckningen 235/85-R16.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet All-Terrain T/A KO2. Däcket har däckbeteckningen 235/85-R16.