har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 235/75-R15 för Road Venture AT52. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Road Venture AT52.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 15". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 176 mm. Profilen motsvarar 75% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Komplettera Road Venture AT52 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 269 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 235/75-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 176 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8808956304607 |
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 245/75-R17.
Road Venture AT52 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 245/75-R16.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/75-R15.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture MT KL71, har däckbeteckningen 235/75-R15.