Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 235/70-R16. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Dynapro AT2 Xtreme RF12.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". offroaddäcket Dynapro AT2 Xtreme RF12 är 235 mm brett och en profil på 165 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 180 km/h (hastighetsindex S).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 133 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 Xtreme RF12 |
| Däckbeteckning | 235/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 165 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 104/101 |
| EAN | 8808563609126 |
Offroaddäcket Dynapro AT2 Xtreme RF12 från med däckbeteckningen 235/75-R15.
Ett offroaddäck från . Dynapro AT2 Xtreme RF12 har däckbeteckningen 265/70-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 Xtreme RF12, har däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäcket Dynapro AT2 Xtreme RF12 har en däckbeteckning som är 245/70-R16. Däcket kommer från .