Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 235/65-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta offroaddäck har modellnamnet Ventus evo K137A och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med en diameter på 19". Ventus evo K137A har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 153 mm. Ventus evo K137A är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 378 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 235/65-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8808563635095 |
Ett offroaddäck från . Ventus evo K137A har däckbeteckningen 235/65-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127A och däckbeteckningen 235/65-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/50-R19.