Dynapro AT2 RF11 har en däckbeteckning som lyder 235/65-R17. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Dynapro AT2 RF11.
Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck med diametern 17". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 153 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Komplettera Dynapro AT2 RF11 med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 849 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 RF11 |
| Däckbeteckning | 235/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8808563525341 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dynapro AT2 RF11. Däcket har däckbeteckningen 235/65-R17.
Ett offroaddäck från . Dynapro AT2 RF11 har däckbeteckningen 255/65-R17.
Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/65-R17.
Dynapro AT2 RF11 är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/65-R17.