Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/60-R19 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric 3.
Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck med diametern 19". offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 är 235 mm brett och en profil på 141 mm. Hastighetsindexet för Eagle F1 Asymmetric 3 är H. Detta innebär att Eagle F1 Asymmetric 3 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Eagle F1 Asymmetric 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 859 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 235/60-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4038526090768 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric AT. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 5. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 5, har däckbeteckningen 235/45-R19.