har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 235/60-R17 för Victra SUV MA-SAS. Offroaddäcket Victra SUV MA-SAS är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 141 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 391 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Victra SUV MA-SAS |
| Däckbeteckning | 235/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Victra SUV MA-SAS. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R17.
Ett offroaddäck från . Victra SUV MA-SAS har däckbeteckningen 235/60-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Victra SUV MA-SAS, har däckbeteckningen 255/60-R17.
Ett offroaddäck från . Victra SUV MA-SAS har däckbeteckningen 235/70-R16.