Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 235/60-R16. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Road Venture AT52.
Road Venture AT52 passar på fälgar med en diameter på 16". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 141 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex H som Road Venture AT52 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera Road Venture AT52 med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 382 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 235/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8808956371050 |
Ett offroaddäck från . Road Venture AT52 har däckbeteckningen 235/60-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 235/60-R18.
Road Venture AT52 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/70-R16.