Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/55-R18 till din stadsjeep. Detta -däck är av modellen All Season.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Här har du ett offroaddäck från som är 235 brett och med en profil på 129 mm. Med ett hastighetsindex på V är All Season ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper All Season. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 460 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4038526524935 |
Offroaddäcket Discoverer All Season från med däckbeteckningen 235/55-R18.
Ett offroaddäck från . Advantage SUV All-Season har däckbeteckningen 235/55-R18.
Ett offroaddäck från . Cinturato All Season Plus har däckbeteckningen 235/55-R18.
Offroaddäcket Turanza All season 6 från med däckbeteckningen 235/55-R18.