Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R17 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för WS31.
WS31 är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 17". offroaddäcket WS31 är 235 mm brett och en profil på 129 mm. Hastighetsindex T som WS31 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper WS31. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 736 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | WS31 |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
WinterCraft SUV ice WS31 är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket WS31 har en däckbeteckning som är 225/65-R17. Däcket kommer från .