Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 235/55-R17. Detta offroaddäck har modellnamnet CrossContact H/T och är ett av alla däck som tillverkas av .
CrossContact H/T är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Med offroaddäcket CrossContact H/T får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 129 mm. Hastighetsindex V som CrossContact H/T har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera CrossContact H/T med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 488 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | CrossContact H/T |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4019238305203 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet CrossContact LX Sport. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R17.
CrossContact LX Sport - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R17 och modellnamnet CrossContact H/T.
Detta offroaddäck från , kallat CrossContact UHP, har däckbeteckningen 235/55-R17.