Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R17 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Quatrac Pro+.
Quatrac Pro+ passar på fälgar med en diameter på 17". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 129 mm. Quatrac Pro+ har hastighetsindex Y, vilket innebär att Quatrac Pro+ är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 145 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Quatrac Pro+ |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8714692987625 |
Quatrac Pro+ är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R17.
Offroaddäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 235/55-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 235/55-R17. Däcket kommer från .