Ventus evo K137A är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/50-R21. Detta offroaddäck har modellnamnet Ventus evo K137A och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ventus evo K137A är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Ventus evo K137A är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till Ventus evo K137A? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 498 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 235/50-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 8808563634654 |
Offroaddäcket Ventus evo K137A har en däckbeteckning som är 275/50-R21. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus evo K137A och däckbeteckningen 235/50-R20.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus evo K137A. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus evo K137A, har däckbeteckningen 235/50-R18.