Offroaddäcket Winguard Ice 3 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 235/50-R19. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Winguard Ice 3.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 118 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Winguard Ice 3 är T. Detta innebär att Winguard Ice 3 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Winguard Ice 3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 925 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Winguard Ice 3 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8807622227851 |
Ett offroaddäck från . Winguard Ice 3 har däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket Winguard Ice 3 från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Offroaddäcket Winguard Winspike WS62 från med däckbeteckningen 225/60-R17.
Winguard Ice 3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/50-R20.