Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Pilot Alpin 5.
Detta -däck har en diameter på 19". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 118 mm. Med ett hastighetsindex på V är Pilot Alpin 5 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Pilot Alpin 5.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 439 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Pilot Alpin 5 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3528700492200 |
Ett offroaddäck från . Pilot Alpin 5 har däckbeteckningen 225/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 245/45-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/40-R22 och modellnamnet Pilot Alpin 5.
Offroaddäck från med modellnamnet Pilot Alpin 5 och däckbeteckningen 245/45-R20.