Crugen HP71 är ett däck från som har däckbeteckningen 235/50-R19. Detta -däck är av modellen Crugen HP71.
Detta -däck har en diameter på 19". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 118 mm. Crugen HP71 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du 19"-fälgar till dina Crugen HP71? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 613 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Crugen HP71 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8808956689698 |
Offroaddäck från med modellnamnet Crugen HP71 och däckbeteckningen 235/50-R19.
Crugen HP71 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Ett offroaddäck från . Crugen HP71 har däckbeteckningen 235/50-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R19 och modellnamnet Crugen HP71.