Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 235/45-R21 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Victra Sport 6 SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Victra Sport 6 SUV passar på fälgar med en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Victra Sport 6 SUV har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina Victra Sport 6 SUV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 803 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Victra Sport 6 SUV |
| Däckbeteckning | 235/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4717784367187 |
Detta offroaddäck från , kallat Victra Sport 5, har däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäcket Pilot Sport 4 SUV har en däckbeteckning som är 235/45-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Pilot Sport 4 SUV. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R21.
P Zero E RunForward är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/45-R21.