EfficientGrip EMT ROF har en däckbeteckning som lyder 235/45-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för EfficientGrip EMT ROF.
EfficientGrip EMT ROF har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper EfficientGrip EMT ROF. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 798 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip EMT ROF |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4038526490971 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet EfficientGrip ROF. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Pilot Sport 4 SUV EMT, har däckbeteckningen 235/45-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/50-R19.
Eagle LS2 ROF - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/45-R19.