Offroaddäcket Crugen HP71 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 235/45-R19. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Crugen HP71.
Crugen HP71 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Offroaddäcket Crugen HP71 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 106 mm (45% av däckets bredd). Hastighetsindex H som Crugen HP71 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till Crugen HP71? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 828 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Crugen HP71 |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 8808956689254 |
Offroaddäcket Crugen HP71 från med däckbeteckningen 235/45-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet Crugen HP71.
Ett offroaddäck från . Crugen HP71 har däckbeteckningen 235/50-R19.
Offroaddäcket Crugen HP71 från med däckbeteckningen 235/55-R19.