Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/35-R20 till din stadsjeep. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Wintrac Pro.
Wintrac Pro är ett offroaddäck med diametern 20". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 82 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på Y är Wintrac Pro ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Wintrac Pro. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 004 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 235/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 5942741083001 |
Wintrac Pro+ - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/35-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/35-R20.
Offroaddäcket Wintrac Pro+ från med däckbeteckningen 285/35-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Wintrac Pro och däckbeteckningen 285/35-R20.