Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/75-R16 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Razr AT-781.
Med en diameter på 16" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med offroaddäcket Razr AT-781 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 169 mm. Hastighetsindex R som Razr AT-781 har innebär hastigheter upp till 170 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Razr AT-781.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 239 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Razr AT-781 |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 121/120 |
| EAN | 4717784369242 |
Detta offroaddäck från , kallat Winguard Winspike 3, har däckbeteckningen 265/75-R16.
Roadian AT 4x4 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/75-R16.
Razr AT-781 är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/75-R15.
Offroaddäcket Razr AT-781 från med däckbeteckningen 235/75-R15.