har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R18 för Advantage 2. Advantage 2 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 18". Med offroaddäcket Advantage 2 får du ett däck som är 225 mm brett och har en profil på 135 mm. Advantage 2 har hastighetsindex H, vilket innebär att Advantage 2 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 738 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528703632290 |
Ett offroaddäck från . Advantage SUV All-Season har däckbeteckningen 225/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R18 och modellnamnet Advantage.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R17 och modellnamnet Advantage 2.
Offroaddäcket Advantage SUV All-Season har en däckbeteckning som är 235/60-R16. Däcket kommer från .