har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R18 för Advantage 2. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Advantage 2.
Detta -däck har en diameter på 18". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 135 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Advantage 2 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Advantage 2 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 844 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3528703304050 |
Detta offroaddäck från , kallat Advantage SUV All-Season, har däckbeteckningen 225/60-R18.
Offroaddäcket Winter Activa SV-55 från med däckbeteckningen 225/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R18 och modellnamnet Powergy.
Offroaddäck med däckbeteckningen 225/60-R18 och modellnamnet Sport Response.