Turanza All season 6 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 225/60-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Turanza All season 6.
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 135 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Turanza All season 6 är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Turanza All season 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 913 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3286348033857 |
Offroaddäck från med modellnamnet Premitra All Season AP3 SUV och däckbeteckningen 225/60-R18.
All Season 2 är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Advantage SUV All-Season och däckbeteckningen 225/60-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Turanza All season 6. Däcket har däckbeteckningen 225/60-R18.