Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/60-R17 till din stadsjeep. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för All Season.
All Season är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. Hastighetsindexet för All Season är V. Detta innebär att All Season är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till All Season.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 518 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526524867 |
Offroaddäck från med modellnamnet Discoverer All Season och däckbeteckningen 225/60-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Advantage SUV All-Season. Däcket har däckbeteckningen 225/60-R17.
Offroaddäcket All Season 2 från med däckbeteckningen 225/60-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet EUROALL SEASON AS210. Däcket har däckbeteckningen 225/60-R17.