Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 225/60-R17. EcoControl SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 17". offroaddäcket EcoControl SUV är 225 mm brett och en profil på 135 mm. EcoControl SUV klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till EcoControl SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 499 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EcoControl SUV |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 5452000727374 |
EcoControl SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet EcoControl SUV och däckbeteckningen 235/50-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet EcoControl SUV. Däcket har däckbeteckningen 275/45-R19.
Ett offroaddäck från . EcoControl SUV har däckbeteckningen 295/35-R21.